greentown2020 (greentown2020) wrote,
greentown2020
greentown2020

Запорізька екологія і що може з нею зробити влада

Вероника Хорольская 03.11.2020    0 комментариев

Промисловість, авто, вирубка дерев, обмежена кількість парків, спалювання сміття — фактори, що впливають на життя та здоров’я кожного з нас. На всі ці речі може і має впливати міська влада , яку ми обрали.

     Вибори минули, але ми продовжуємо розповідати про компетенції влади, яку ми собі обрали. Чи не найбільш складна тема — це екологія. Депутати регулярно скаржаться, що в них немає повноважень якось впливати на забруднення в місті. Але є одне але. Так, міська рада не може взяти і “вимкнути” великий завод — “Запоріжсталь”, “Коксохім”, або “Абразивний”. Але вони мають багато важелів для “гри в довгу”.
Що може місцева влада для покращення екології

Моніторинг і пресинг

Кожного дня ми бачимо хмари викидів з заводів та відчуваємо неприємний запах, саме тому поговоримо про повітря. Отже, закон чітко трактує, що можуть зробити обранці, аби покращити ситуацію.
Для початку, місцева влада може моніторити стан повітря й додатково встановлювати перелік забруднюючих речовин, що дозволить регулювання їх викидів.

Міська рада може виділити гроші на станції або пункти моніторингу повітря. Станція моніторингу — це пристрій, що дозволяє здійснювати контроль та реєстрацію стану повітря, а саме показники температури, вологості, концентрації пилу та інших шкідливих речовин. Еко-станції потрібні для перевірки якості повітря, а це один з найефективніших способів захисту довкілля та здоров’я людини. Доречі, деякі партії в своїх передвиборчих програмах обіцяли встановити такі станції. Наприклад, партія “Європейської солідарності”.  Датчики допомагають стежити за концентрацією забруднювальних речовин та токсичних газів, а також дають можливість оперативно вживати необхідних заходів для покращення ситуації.
Також, місцева влада може виділити бюджет не тільки на одну чи дві станції, а створити з декількох єдину систему, яка зводить разом дані з цієї мережі, щоб ми усі могли бачити стрибки викидів в онлайні.
В законодавстві це формулюється, як органи місцевої влади “організовують вивчення навколишнього природного середовища; забезпечують інформування населення про стан навколишнього природного середовища, функціонування місцевих екологічних автоматизованих інформаційно-аналітичних систем; здійснюють контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.”.
І коли за цією системою цілком офіційно фіксується систематичне перевищення викидів, то місцева влада з цими даними може звертатися до Екологічної інспекції, Міністерства екології, та вимагати вплинути на підприємства-забруднювачі — виписати їм штраф, скасувати дозволи на викиди, змусити модернізувати виробництво. Або простіше — “делать нервы”, щоб підприємства почали розуміти, що їм дешевше і простіше менше псувати повітря.

Зелені та промислові зони

Також, міська рада затверджує екологічні програми , проекти планування й забудови населених пунктів з урахуванням екологічних вимог, генеральні плани, зонінги та схеми промислових вузлів.
Якщо простіше — то саме депутати вирішують на сесії, де буде парк, де будет промислова зона, де буде “буфер” з дерев, які стримуватимуть пил з заводів.  До слова, “Запорізький центр розслідувань” неодноразово писав, чому важливо дотримуватись цих правил і як їх порушували в Запоріжжі.
Й, банально, місцева влада відповідає за висадку нових дерев. В Запоріжжі майже щомісяця затверджують земельні питання й нерідко серед них трапляються питання щодо забудов. Під час підготовчих робіт спилюють дерева й кущі, але дуже рідко висаджують нові. Окрім того, зазвичай під спил йдуть багаторічні дерева, водночас саджанцям потрібно багато років, щоб вирости та виконувати свої функції “фільтру”. Відтак не тільки висадка дерев є важливою, але й контроль за вирубкою дерев також. 


Транспорт

Міська рада може впливати ще й на викиди від транспорту. Наприклад — сприяти розвитку велоінфраструктури. Велосипеди, по-перше, екологічний транспорт й не шкодять навколишньому середовищу, по-друге, комфортна велоінфраструктура може частково полегшити й проблему відсутності достатньої кількості громадського транспорту й проблему заторів.
      Невеликі застарілі маршрутки також забруднюють повітря. І влада може вимагати від автоперевізників переходити на більш екологічні моделі, або виводити більше тролейбусів чи електроавтобусів за міський кошт на лінії.
Підсумовуючи — місцева влада може й має впливати на вирішення екологічних питань у Запоріжжі. Озеленення міста, розвиток велоінфраструктури, збільшення парків й скверів, моніторинг повітря та додаткові заходи для його очищення  — це обов’язки місцевої влади. І якщо ваш обранець, каже, що це не в його компетенції й все залежить від когось іншого, він маніпулює. До того ж, головним пунктом майже в кожній програмі політсил був саме благоустрій Запоріжжя та його екологія. Тепер після виборів ми повинні слідкувати за виконанням обіцянок та обов’язків не тільки мера, але й кожного депутата.
Tags: Запорожье, городские проблемы, наш колхоз, озеленение, экология
Subscribe

promo greentown2020 february 15, 2017 09:00 11
Buy for 10 tokens
Город будущего в воображении современного человека - это 100 этажные небоскребы и прочие головоломные сооружения, вознесенные на километровую высоту. Но скорее всего, город будущего будет совсем другим. Вот посмотрите на этот уголок Сингапура. Эта обыкновенная уютная пешеходная улица - органичное…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments