greentown2020 (greentown2020) wrote,
greentown2020
greentown2020

Софія Київська

    Всесвітньо відомий пам’ятник історії та архітектури першої половини ХІ ст. споруджений в період розквіту Київської Русі князем Ярославом Мудрим.


     Назва собору, яку пов’язують з релігійним тлумаченням грецького слова «Софія» – «мудрість», розуміється як Премудрість Божа. Присвячений Премудрості Всевишнього собор, за задумом творців, мав утверджувати на Русі християнство.
Побудований як головний митрополичий храм Русі, Собор був суспільно-політичним та культурним центром Київської держави. Тут проходили урочисті церемонії «посаженія» князя на престол, зустрічі іноземних послів, укладалися важливі угоди про мир між князями, також біля храму збиралося київське віче. При Соборі велося літописання і функціонувала створена Ярославом Мудрим перша  на Русі бібліотека. В Соборі знаходиться оздоблений пишним різьбленням 6-тонний саркофаг Ярослава Мудрого.
     У 1240 р. собор спустошили монголо-татари, після чого він практично три століття був напівзруйнованим, хоча первинні форми романського стилю зберігалися до ХVІІ ст.: це була прямокутна в плані споруда, оточена з півночі, заходу і сходу двома рядами відкритих арочних галерей. У 30-40 рр. 17 ст. Софію частково відбудували стараннями київського митрополита Петра Могили, який заснував в ньому чоловічий монастир. До реставраційних робіт Могила залучив італійського архітектора О.Манчіні. У 1685-1707 рр. відбулось перебудова Собору, щедро профінансована Мазепою, і відтоді храм отримав рис українського бароко. Істотні зміни в його зовнішності відбулися також у XVІІІ-XІХ ст.
      У 1934 р. увесь архітектурний комплекс отримав статус державного архітектурно-історичного заповідника, а у 1990 р. його включили до Списку пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  источник
Tags: архитектура, белый цвет, достопримечательность, контрфорс, музей
Subscribe

promo greentown2020 february 15, 2017 09:00 11
Buy for 10 tokens
Город будущего в воображении современного человека - это 100 этажные небоскребы и прочие головоломные сооружения, вознесенные на километровую высоту. Но скорее всего, город будущего будет совсем другим. Вот посмотрите на этот уголок Сингапура. Эта обыкновенная уютная пешеходная улица - органичное…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments